Jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Parzęczewowi6 kwietnia 2021

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń w dniu 7 kwietnia 2021, wynikających z jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Parzęczewowi.

• Od godz. 16.00 dzieci z koła teatralnego zaprezentują spektakl "Narodziny miasta", prezentujący wydarzenie nadania praw miejskich Parzęczewowi.
  • Następnie odbędzie się rozmowa z p. Dariuszem Gołygowskim na temat najciekawszych wydarzeń z historii Parzęczewa.
  • Od godz. 19.00 ks. Proboszcz będzie opowiadał w kościele parafialnym na temat historii parafii i wystroju świątyni.
  • Na koniec wydarzeń odbędzie się koncert Kapeli Hanki Wójciak.

Grób Pański3 kwietnia 2021

Triduum Paschalne oraz Wielkanoc29 marca 2021

Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych podczas przebywania w kościele.

Triduum Paschalne:

• Wielki Czwartek - Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa:
    Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
  • Wielki Piątek - Dzień Męki Pańskiej(obowiązuje post ścisły):
    • Droga Krzyżowa w ogrodzie plebańskim o godz. 11.00
    • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00
  • Wielka Sobota - Dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie i noc Zmartwychwstania:
    • W tym roku Ksiądz będzie święcił pokarmy tylko w kościele. Pokarmy będą święcone o godz. 8.00, 8.30, 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. W poprzednich latach najwięcej osób przychodziło święcić pokarmy w godz. od 9.00 do 11.00, prosimy zatem aby część osób, przyszła na godziny późniejsze bądź wcześniejsze, celem uniknięcia dużego zgromadzenia ludzi w tych godzinach. Koszyki z pokarmami nie będą kładzione na stołach i ławach, prosimy o trzymanie ich przy sobie na czas poświęcenia wodą święconą. Jeśli ktoś ze względu na zagrożenie wynikające z koronawirusa, nie chce mieć poświęcone pokarmy w kościele, zachęcamy aby w rodzinach dokonać błogosławienia pokarmów poprzez pokropienie ich wodą święconą i odmówienie modlitwy: JAK BŁOGOSŁAWIĆ POKARM.
    • W kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Kościół będzie otwarty od godz. 8.00.
    • Wigilia Paschalna - Msza święta o godz. 18.00
    • Wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończy się o godz. 22.00

Święta Wielkanocne:
  • Niedziela Wielkanocna:
    Msze święte o godz. 6.00(Rezurekcja), 9.00, 11.30 oraz 16.00
  • Poniedziałek Wielkanocny:
    Msze święte o godz. 9.00, 11.30 oraz 16.00

Krzyż w Chrząstowie Wielkim29 marca 2021

obraz Najświętsze Oblicze Pana Jezusa W kwietniu 2014 roku w Chrząstowie Wielkim, został postawiony nowy krzyż, ufundowany i pielęgnowany przez mieszkańców tej wsi.

Zaledwie w przeciągu około dwóch godzin od postawienia krzyża, do krzyża została wezwana interwencja policji.

Z niepokejem odnotowujemy, że ostatnio w przeciągu niecałego roku, wielokrotnie dochodziło do umyślnego niszczenia roślin przy tym krzyżu, dokonywanego przez 2 mężczyzn. Rośliny były niszczone przez ich rozdeptywanie i rozjeżdzanie ich samochodem. Na około 20 bukszpanów rosnących przy krzyżu, jedynie 2 nie zostały uszkodzone bądź zniszczone. Mężczyźni niszczyli też rośliny innych gatunków. Do niszczenia roślin dochodziło w maju, czerwcu, lipcu, listopadzie i grudniu 2020 roku oraz w marcu 2021 roku. W ostatnim czasie, aż 3 razy najeżdzano na skalniak znajdujący się przy krzyżu.

Zdjęcia zniszczonych roślin i najechanych kamieni w skalniaku:

Ponadto jeden z mężczyzn niszczących roślin, zagroził że "krzyż niedługo będzie zlikwidowany":

Niedziela Palmowa22 marca 2021

28 marca przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawiane o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na mszach świętych święcone będą palmy.

Rekolekcje wielkopostne21 lutego 2021

obraz Najświętsze Oblicze Pana Jezusa Chrystus w osobistej modlitwie chrześcijanina wielbi Ojca - Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu:

Uszanuję słowo które pochodzi z serca i ust moich - Druga Niedziela Wielkiego Postu:

Nasza prawdziwa niewola i nasze prawdziwe wyzwolenie cz. I - Trzecia Niedziela Wielkiego Postu:

Nasza prawdziwa niewola i nasze prawdziwe wyzwolenie cz. II - Czwarta Niedziela Wielkiego Postu:

Spowiedź Święta w moim życiu - Piąta Niedziela Wielkiego Postu:

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny15 marca 2021

W piątek - 19 marca przypada święto św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na mszę świętą tego dnia, która będzie odprawiona o godz. 17.00.

Spowiedź w Wielkim Poście8 marca 2021

W okresie Wielkiego Postu można wyspowiadać się:

• w niedziele - od 8.30 do 9.00 oraz od 11.00 do 11.30
  • w dni powszednie - przed bądź po mszy świętej wieczornej

Nauki przedmałżeńskie22 lutego 2021

Pary które zamierzają w tym roku zawrzeć związek małżeński, zapraszamy do uczestnictwa we mszach świętych, w niedzielę na godz. 16.00. Po tej mszy świętej odbywa się katecheza dla narzeczonych.

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale15 lutego 2021

obraz Ecce Homo

Zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w Wielkim Poście - Drogę Krzyżową oraz Gorzkie Żale.

Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek po mszy świętej wieczornej, która będzie odprawiana o godz. 17.00.

Gorzkie Żale odprawiane będą w każdą niedzielę po mszy świętej o godz. 11.30.

Środa Popielcowa15 lutego 2021

W środę - 17 lutego przypada Środa Popielcowa, ten dzień to początek Wielkiego Postu. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

Święto Ofiarowania Pańskiego1 lutego 2021

We wtorek - 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego znane w Polsce również jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 17.00. W czasie mszy świętych święcone będą gromnice.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

Dzisiaj jest 15 kwietnia 2021 roku