Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy29 czerwca 2020
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Wznowione zostało odprawianie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwo zapraszamy w każdą środę, po mszy świętej wieczornej.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła27 czerwca 2020

W poniedziałek - 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 18.00.

Bierzmowanie22 czerwca 2020

W środę - 24 czerwca, odbędzie się uroczystość Bierzmowania, sakramentu na mszy świętej o godz. 18.00 udzieli abp. Grzegorz Ryś. Spowiedź przed Bierzmowaniem, odbędzie się w poniedziałek i wtorek - 22 i 23 czerwca, od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Oktawa Bożego Ciała12 czerwca 2020

W dniach od 12 do 18 czerwca trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na msze święte w tych dniach. Do udziału w oktawie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po mszach świętych wokół kościoła przejdzie procesja eucharystyczna.

• W piątek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Kowalewic, Chociszewa, Mikołajewa, Nowej Jerozolimy i Orły.
  • W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Śniatowej, Starego Chrząstowa, Chrząstowa Wielkiego, Skórki i Gołaszyn.
  • W niedzielę procesja odbędzie się po mszy świętej godz. 11.30.
  • W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Ignacewa Parzęczewskiego, Ignacewa Folwarcznego, Igncewa Rozlazłego, Ignacewa Podleśnego, Nowomłynów, Mariampola i Radziborza. Zapraszamy również dziewczyny przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania.
  • We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Piaskowic, Wytrzyszczek, Florianek, Ślwinik oraz z Parzęczewa - ul. Łęczyckiej, osiedla k. młyna i ul. Jasnej. Zapraszamy również chłopców przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania.
  • W środę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Wielkiej Wsi - starej i nowej części, Janowa, Mrożewic oraz z Parzęczewa - ul. Lotników, ul. Stodolnianej i ul. Ogrodowej.
  • W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Parzęczewa - ul. Mickiewicza i Pl. Kościuszki. Tego dnia podczas mszy świętej święcone będą bukiety złożone ze zbóż, ziół i kwiatów.

Boże Ciało8 czerwca 2020

W czwartek - 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 ulicami Parzęczewa przejdzie procesja eucharystyczna.

Nabożeństwa czerwcowe2 czerwca 2020

Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po mszy świętej wieczornej. W dni powszednie po mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę po mszy świętej o godz. 16.00.

Pierwsza Komunia Święta1 czerwca 2020

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę - 7 czerwca. Dzieci przystąpią do Komunii Świętej w 3 grupach, na mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 13.00.
Spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą zaplanowana jest na sobotę - 6 czerwca, od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Święto Matki Kościoła30 maja 2020

W poniedziałek - 1 czerwca przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na msze święte tego dnia, na:

• godz. 10.00 - pół godziny przed mszą świętą, śpiewane będą Godzinki
  • godz. 18.00 - zapraszamy na tą mszę świętą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania

Zniesienie limitu osób przebywających w kościele27 maja 2020

Od soboty - 30 maja, przestaje obowiązywać limit osób przebywających podczas mszy świętej w kościele, prosimy nadal o zachowywanie w kościele odległości 2 metrów od innych wiernych oraz noszenie maseczek.

Zesłanie Ducha Świętego i Rocznica Pierwszej Komunii Świętej25 maja 2020

W niedzielę - 31 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na msze święte tego dnia, na godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

Dodatkowo odprawiona będzie msza święta o godz. 13.00, na tej mszy świętej odbędzie się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
Spowiedź przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej zaplanowana jest na sobotę - 30 maja, od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Zwiększenie liczby osób przebywających podczas mszy świętej13 maja 2020

Od niedzieli - 17 maja, w kościele, podczas mszy świętej będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 10 m² powierzchni kościoła, co oznacza zwiększenie obecnie obowiązującego limitu o 50%.

Książka13 maja 2020

Zachęcamy do nabycia książki p. Dariusza Gołygowskiego pt. "Dzieje Parzęczewa do 1870 roku", będącą monografią Parzęczewa.
Publikacja liczy 375 stron.

Ksiązkę można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

Dzisiaj jest 5 lipca 2020 roku