Nabożeństwa majowe w Nowej Jerozolimie16 maja 2022
Nabożeństwa majowe w Nowej Jerozolimie

W niedzielę - 22 maja, o godz. 20.00, przy Grocie Wdzięczności w Nowej Jerozolimie odprawione zostanie Nabożeństwo majowe, na które zapraszamy. Nabożeństwo odprawi Ks. Proboszcz. Nabożesńtwo zostanie odprawione w związku z 20. rocznicą budowy Groty Wdzięczności.

Nabożeństwo Fatimskie9 maja 2022
Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w piątek - 13 maja po mszy świętej o godz. 18.00.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski2 maja 2022

We wtorek - 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 18.00. Od godz. 9.40 śpiewane będą Godzinki.

Poświęcenie pojazdów30 kwietnia 2022

W najbliższą niedzielę - 1 maja, po mszach świętych o godz. 9.00, 11.30 oraz 16.00, będą święcone pojazdy.

Nabożeństwa majowe29 kwietnia 2022
Nabożeństwa majowe

Na Nabożeństwa majowe zapraszamy od 1 maja codziennie, po mszy świętej wieczorowej - w niedzielę po mszy świętej o godz. 16.00, od poniedziałku do soboty po mszy świętej o godz. 18.00.

Triduum Paschalne oraz Wielkanoc10 kwietnia 2022

Triduum Paschalne:

• Wielki Czwartek - Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa:
    Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
  • Wielki Piątek - Dzień Męki Pańskiej(obowiązuje post ścisły):
    • Droga Krzyżowa w ogrodzie plebańskim o godz. 11.00
    • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00
    • Wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończy się o godz. 21.00
  • Wielka Sobota - Dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie i noc Zmartwychwstania:
    • W tym roku Ksiądz będzie święcił pokarmy tylko w kościele. Pokarmy będą święcone o godz. 8.00, 8.30, 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.
    • Wigilia Paschalna - Msza święta o godz. 18.00
    • Wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończy się o godz. 22.00

Święta Wielkanocne:
  • Niedziela Wielkanocna:
    Msze święte o godz. 6.00(Rezurekcja), 9.00, 11.30 oraz 16.00
  • Poniedziałek Wielkanocny:
    Msze święte o godz. 9.00, 11.30 oraz 16.00

Niedziela Palmowa5 kwietnia 2022

10 kwietnia przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawiane o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na mszach świętych święcone będą palmy.

Rekolekcje wielkopostne2 marca 2022

Środa Popielcowa:

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu:

Druga Niedziela Wielkiego Postu:

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu:

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu:

Piąta Niedziela Wielkiego Postu:

Spowiedź w Wielkim Poście28 lutego 2022

W okresie Wielkiego Postu można wyspowiadać się w niedziele - od 8.30 do 9.00 oraz od 11.00 do 11.30.

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale28 lutego 2022

obraz Ecce Homo

Zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w Wielkim Poście - Drogę Krzyżową oraz Gorzkie Żale.

Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek po mszy świętej wieczornej, która będzie odprawiana o godz. 17.00.

Gorzkie Żale odprawiane będą w każdą niedzielę po mszy świętej o godz. 11.30.

Środa Popielcowa28 lutego 2022

W środę - 2 marca przypada Środa Popielcowa, ten dzień to początek Wielkiego Postu. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 17.00. Przed mszami świętymi odprawiona będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na mszach świętych odbywa się obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy27 lutego 2022

Flag of Ukraine Prezentujemy ogłoszenie odnośnie pomocy dla uchodźców z Ukrainy:

W związku z wojną na Ukrainie, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Parzęczewa wraz z mieszkańcami Parzęczewa i okolic zainicjowali akcję pomocy dla uchodźców. W dniu wczorajszym wyjechały z Parzęczewa cztery busy z żywnością, wodą, kocami, śpiworami, odzieżą oraz artykułami higieny osobistej, które zostały przekazane do punktu zbiórek koło Hrubieszowa. Do akcji włączyli się również Państwo Dekowie oferując zakwaterowanie w Hotelu "MŁYN". W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc dla poszkodowanych w wyniku wojny. Mowa tutaj o artykułach spożywczych z długą datą przydatności, w tym napoje, a także koce, śpiwory oraz inne artykuły pierwszej potrzeby. Wśród uchodźców znajdują się kobiety w ciąży oraz dzieci, dlatego też mile widziane są ubrania dla dzieci, pampersy, środki higieniczne. Wszystkich chętnych, którzy chcą zaangażować się w pomoc uchodźcom i przekazać wyżej wymienione artykuły, prosimy o dostarczenie ich do Piekarni w Parzęczewie. Zapewniamy iż, wszystkie złożone dary zostaną wykorzystane we właściwy sposób.

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzęczewie

Dzień pamięci Aleksandra Przewalskiego21 lutego 2022
Dzień pamięci Aleksandra Przewalskiego

W ostatnią niedzielę w naszym kościele odbył się dzień pamięci, wdzięczności oraz modlitwy za śp. Aleksandra Przewalskiego, w związku z przypadającą w dniu 22 lutego 2022 roku, 100. rocznicą śmierci artysty. Aleksander Przewalski jest autorem bądź współautorem niemal wszystkiego co znajduje się w naszej świątyni - oprócz Golgoty. Artysta w naszym kościele malował polichromię, projektował ołtarze i konfesjonały, namalował 17 obrazów olejnych, zaprojektował ołtarz główny, boczne ołtarze, wykonał rzeźby aniołów(przy bocznych ołtarzach i tabernakulum) oraz ambonę. Suma została odprawiona w intencji artysty, dziękując Panu Bogu za dar tego malarza.

Kapliczka św. Jana Chrzciciela31 stycznia 2022

W Chociszewie na ul. Sosnowej znajduje się kapliczka św. Jana Chrzciciela, wykonana przez miejscowego rzeźbiarza p. Bogdana Ignaczaka. Kapliczka została poświęcona 24 czerwca 2018 roku, po odprawionej na miejscu mszy świętej. Zdjęcia wykonał autor kapliczki:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

Dzisiaj jest 18 maja 2022 roku