Nabożeństwa Różańcowe w październiku28 września 2020
Nabożeństwa Różańcowe w październiku

W miesiącu październiku, codziennie odprawiane będą Nabożeństwa Różańcowe. Na Różaniec zapraszamy:

• od poniedziałku do soboty, po mszy świętej
    wieczornej - od ok. godz. 17.30,
  • w niedzielę na godz. 11.00.
Zmiana godziny odprawiania Mszy świętej wieczornej28 września 2020

Od 1 października do końca kwietnia przyszłego roku, msza święta wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00.

Msza święta za pomordowanych w Kowalewicach7 września 2020

Na mszę święta za pomordowanych zapraszamy pod pomnik do Kowalewic na godz. 18.00 w najbliższą niedzielę - 13 września.

Nabożeństwo Fatimskie7 września 2020

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w niedzielę - 13 września o godz. 11.10.

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny7 września 2020

We wtorek - 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane w polskiej tradycji również jako święto Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na msze święte w tym dniu na godz. 10.00 i 18.00.

Przed mszą świętą o godz. 10.00 śpiewane będą Godzinki. Na mszach świętych będzie poświęcone ziarno do siewu. Na msze świątą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej wraz z rodzicami - po mszy świętej dzieci będzie można zapisać do uczestnictwa w Pierwszej Komunii Świętej.

Rozpoczęcie roku szkolnego31 sierpnia 2020

W poniedziałek - 2 września, o godzinie 9.00 odprawiona zostanie msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego. Na mszę świętą zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej24 sierpnia 2020

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej
W środę - 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 20.00.

Od godz. 9.40 śpiewane będą Godzinki.
Około godz. 21.00, odprawiony zostanie Apel Jasnogórski oraz odbędzie się procesja z obrazem wokół kościoła.

Relacja z Odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny18 sierpnia 2020

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Odpustu, umieszczonej na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej, zawierająca galerię zdjęć oraz nagrania wideo z konskeracji ołtarza oraz kazanie Abp. Grzegorza Rysia.

fot. archidiecezja.lodz.pl

Odpust św. Rocha11 sierpnia 2020
Odpust św. Rocha

W niedzielę - 16 sierpnia przypada Wspomnienie Św. Rocha. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione w kościele o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Od godz. 8.30 będzie można wyspowiadać się.

Ze względnu na zagrożenie epidemiczne wszystkie msze święte zostaną odprawione w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w rynku. Po mszach świętych święcone będą pojazdy.

Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny11 sierpnia 2020
Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę - 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 12.00 i 16.00.

Od godz. 8.30 będzie można wyspowiadać się. Od godz. 11.30 śpiewane będą Godzinki.

Mszę świętą o godz. 12.00 odprawi abp. Grzegorz Ryś, który dokona konsekracji ołtarza posoborowego.

Po mszy świętej o godz. 12.00 przejdzie procesja eucharystyczna.

Na mszach świętych święcone będą bukiety złożone ze zbóż, ziół i kwiatów.

Nabożeństwo Fatimskie11 sierpnia 2020

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w czwartek - 13 sierpnia po mszy świętej o godz. 18.00.

Odpust św. Anny20 lipca 2020
Odpust św. Anny

W niedzielę - 26 lipca przypada Wspomnienie św. Anny - patronki parafii Parzęczew. Zapraszamy parafian oraz gości spoza parafii na msze święte w tym dniu, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Msze święte o godz. 9.00 i 11.30 odprawi Ks. Tomasz Cyliński. Po mszy świętej o godz. 9.00 przed ołtarzem św. Anny odbędzie się obrzęd poświęcenia dzieci.

W ramach przygotowań do Odpustu, zapraszamy na msze świętą i Drogę Krzyżową, na najbliższy piątek - 24 lipca. Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w ogrodzie plebańskim po mszy świętej o godz. 18.00. Na zakończenie nabożeństwa poświęcona zostanie symboliczna mogiła Ks. Wincentego Harasymowicza. Prosimy o zabranie zniczy na Drogę Krzyżową, które zostaną złożone pod symboliczną mogiłą Ks. Harasymowicza.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

Dzisiaj jest 22 października 2020 roku - Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża