Nauki przedmałżeńskie22 lutego 2021

Pary które zamierzają w tym roku zawrzeć związek małżeński, zapraszamy do uczestnictwa we mszach świętych, w niedzielę na godz. 16.00. Po tej mszy świętej odbywa się katecheza dla narzeczonych.

Rekolekcje wielkopostne21 lutego 2021

Chrystus w osobistej modlitwie chrześcijanina wielbi Ojca - Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale15 lutego 2021

obraz Ecce Homo

Zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w Wielkim Poście - Drogę Krzyżową oraz Gorzkie Żale.

Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek po mszy świętej wieczornej, która będzie odprawiana o godz. 17.00.

Gorzkie Żale odprawiane będą w każdą niedzielę po mszy świętej o godz. 11.30.

Środa Popielcowa15 lutego 2021

W środę - 17 lutego przypada Środa Popielcowa, ten dzień to początek Wielkiego Postu. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

Święto Ofiarowania Pańskiego1 lutego 2021

We wtorek - 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego znane w Polsce również jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 17.00. W czasie mszy świętych święcone będą gromnice.

Spotkania kolędowe4 stycznia 2021

W związku z nieodbywaniem się wizyt duszpasterskich w tradycyjnej formie, zapraszamy na spotkania kolędowe, które odbędą się w naszym kościele. Spotkania są zaplanowane na najbliższe niedziele - na godz. 11.00.

Plan spotkania:

• Pokropienie zgromadzonych wodą święconą
  • Modlitwa, która odmawiana jest podczas wizyt duszpasterskich
  • Rozdanie zgromadzonym obrazków kolędowych
  • Śpiew kilku kolęd
  • Msza święta w intencji zebranych i ich rodzin
Na kolejne niedziele zapraszamy parafian z następujących miejscowości:
  1. 10 stycznia - Kowalewice, Orła, Chociszew, Mikołajew i Nowa Jerozolima
  2. 17 stycznia - Radzibórz, Mariampol, Nowomłyny, Sokola Góra, Anastazew, Florentynów, Ignacew Podleśny i Ignacew Rozlazły
  3. 24 stycznia - Ignacew Folwarczny, Ignacew Parzęczewski, Gołaszyny, Skórka, Śniatowa i Stary Chrząstów
  4. 31 stycznia - Chrząstów Wielki, Mrożewice, Wielka Wieś, Janów, Piaskowice, Wytrzyszczki, Śliwniki, Florianki i Mamień
  5. 7 lutego - Parzęczew
Ofiary kolędowe można składać przez cały karnawał, najlepiej w podpisanej kopercie - przeznaczone są one na wsparcie inwestycji i funkcjonowanie parafii.

Uroczystość Objawienia Pańskiego4 stycznia 2021
Uroczystość Objawienia Pańskiego

W środę - 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane w Polsce również jako Święto Trzech Króli. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na mszach świętych święcone będą kreda oraz kadzidło.

Ostatnia msza święta w roku i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki29 grudnia 2020

Czwartek - 31 grudnia, to ostatni dzień roku. Zapraszamy na ostatnią mszę świętą w roku 2020, na godzinę 16.00.

W piątek - 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

Wizyty duszpasterskie28 grudnia 2020

W związku z zagrożeniem wynikającym z koronawirusa, wizyty duszpasterskie w domach parafian, zostały odwołane.

Szopka Bożonarodzeniowa24 grudnia 2020

Boże Narodzenie21 grudnia 2020
Boże Narodzenie

W czwartek - 24 grudnia przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Tego dnia odprawiana jest msza święta o godz. 7.00, jest to ostatnia msza święta roratnia. Tego dnia zalecamy post ścisły.

W piątek - 25 grudnia obchodzona jest Uroczystość Bożego Narodzenia. Tego dnia odprawiane są msze święte: o północy - Pasterka oraz o 9.00, 11.30 i 16.00. W związku z zagrożeniem wynikającym z koronawirusa, w czwartek o godz. 22.00, odprawiona będzie dodatkowa msza święta - Pasterka.

W sobotę - 26 grudnia, przypada Święto św. Szczepana. Msze święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na mszach świętych tego dnia poświęcony będzie owies.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny7 grudnia 2020

We wtorek - 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na msze święte w tym dniu, które będa odprawione o godz. 10.00 i 17.00.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

Dzisiaj jest 26 lutego 2021 roku