Szopka Bożonarodzeniowa9 stycznia 2024

Spotkania kolędowe2 stycznia 2024

W związku z nieodbywaniem się wizyt duszpasterskich w tradycyjnej formie, zapraszamy na spotkania kolędowe, które odbędą się w naszym kościele.

Plan spotkania:

• Pokropienie zgromadzonych wodą święconą
  • Modlitwa, która odmawiana jest podczas wizyt duszpasterskich
  • Rozdanie zgromadzonym obrazków kolędowych
  • Śpiew kilku kolęd
  • Msza święta w intencji zebranych i ich rodzin
Zapraszamy parafian z następujących miejscowości na godz. 11.00:
  1. 6 stycznia - Kowalewice, Orła i Pustkowa Góra
  2. 7 stycznia - Chociszew, Mikołajew, Nowa Jerozolima, Florianki i Mamień
  3. 14 stycznia - Chrząstów Wielki, Stary Chrząstów, Śniatowa, Skórka, Gołaszyny, Ignacew Parzęczewski i Ignacew Folwarczny
  4. 21 stycznia - Florentynów, Anastazew, Ignacew Rozlazły, Ignacew Podleśny, Mariampol, Radzibórz, Sokola Góra, Nowomłyny, Wytrzyszczki, Piaskowice - wieś, bloki, domy jednorodzinne i Śliwniki
  5. 28 stycznia - Mrożewice, Wielka Wieś - część stara i nowa, Janów i Parzęczew
Ofiary kolędowe są dobrowolne, można będzie je składać w trakcie spotkania kolędowego. Ofiary najlepiej złożyć w podpisanej kopercie - przeznaczone są one na wsparcie inwestycji i funkcjonowanie parafii.

Uroczystość Objawienia Pańskiego2 stycznia 2024
Uroczystość Objawienia Pańskiego

W sobotę - 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane w Polsce również jako Święto Trzech Króli. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na mszach świętych święcone będą kreda oraz kadzidło.

Święto Świętej Rodziny i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki29 grudnia 2023

W niedzielę - 31 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, jest jednocześnie ostatni dzień roku. Zapraszamy na ostatnią mszę świętą w roku 2023, na godzinę 11.30. Tego dnia będzie odprawiana również msza święta o godz. 9.00. Nie odprawiana będzie msza święta o godz. 16.00.

W poniedziałek - 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

Boże Narodzenie22 grudnia 2023
Boże Narodzenie

W niedzielę - 24 grudnia przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Tego dnia odprawiane są msze święte o godz. 9.00 i 11.30. Nie odprawiana jest msza święta o godz. 16.00. Tego dnia zalecamy post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 22.00, odprawiona będzie msza święta - Pasterka.

W poniedziałek - 25 grudnia obchodzona jest Uroczystość Bożego Narodzenia. Tego dnia odprawiane są msze święte o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

We wtorek - 26 grudnia, przypada Święto św. Szczepana. Msze święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na mszach świętych tego dnia poświęcony będzie owies.

Skupienie Adwentowe4 grudnia 2023
Skupienie Adwentowe

W niedzielę - 10 grudnia, w naszej parafii odbędzie się Skupienie Adwentowe. Zapraszamy na msze święte w tym dniu, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą mszą świętą i w jej trakcie.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny4 grudnia 2023

W piątek - 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na msze święte w tym dniu, które będą odprawione o godz. 10.00 i 17.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą mszą świętą.

Roraty2 grudnia 2023

Zapraszamy na msze święte roratnie, które będą odprawiane w Adwencie od poniedziałku do soboty, rano o godzinie 7.00.

Święto Niepodległości6 listopada 2023

Flag of Poland W sobotę - 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00(suma) i 17.00.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny30 października 2023
Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny

W środę - 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które zostaną odprawione o godz. 9.00 - w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w rynku i 12.00 - w kościele pw. św. Rocha na cmentarzu grzebalnym. Procesja na cmentarzu rozpocznie się po mszy świętej o godz. 12.00.
W ten dzień na cmentarzu będzie prowadzona zbiórka na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi

W środę - 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu będą odprawione o godz. 10.00 i 16.00. Obie msze święte w tym dniu będą odprawione w kościele pw. św. Rocha na cmentarzu grzebalnym.

Nabożeństwa Różańcowe w październiku25 września 2023
Nabożeństwa Różańcowe w październiku

W miesiącu październiku, codziennie odprawiane będą Nabożeństwa Różańcowe. Na Różaniec zapraszamy:

• od poniedziałku do soboty, po mszy świętej wieczornej o godz. 17.00,
  • w niedzielę na godz. 11.00.
Msza święta za pomordowanych w Kowalewicach11 września 2023

Na mszę święta za pomordowanych, zapraszamy w najbliższą niedzielę - 17 września na godz. 18.00 pod pomnik do Kowalewic.

« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | »

Dzisiaj jest 17 lipca 2024 roku