Odpust św. Rocha9 sierpnia 2021
Odpust św. Rocha

W poniedziałek - 16 sierpnia przypada Wspomnienie Św. Rocha. Zapraszamy na mszę świętą tego dnia, która będzie odprawiona w kościele pod wezwaniem św. Rocha na cmentarzu grzebalnym o godz. 20.00.

Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny9 sierpnia 2021
Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W niedzielę - 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia obchodzimy również zakończenie uroczystych obchodów Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich dla Parzęczewa. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 12.00 i 16.00.

Przed mszą świętą o godz. 12.00 śpiewane będą Godzinki. Tą mszę świętą odprawi bp. Ireneusz Pękalski. Po mszy świętej o godz. 12.00 przejdzie procesja eucharystyczna.

Na mszach świętych święcone będą bukiety złożone ze zbóż, ziół i kwiatów.

Nabożeństwo Fatimskie9 sierpnia 2021
Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w piątek - 13 sierpnia po mszy świętej o godz. 18.00.

Święto Przemienienia Pańskiego3 sierpnia 2021

W piątek - 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na mszę świętą tego dnia na godz. 18.00.

Odpust św. Anny24 lipca 2021
Odpust św. Anny

W poniedziałek - 26 lipca przypada Wspomnienie św. Anny - patronki parafii Parzęczew. Zapraszamy parafian oraz gości spoza parafii na msze święte w tym dniu:

• o godz. 8.30 Godzinki
  • o godz. 9.00 msza święta - mszę świętą odprawi ks. Andrzej Kroczek, proboszcz parafii w Turze
  • po mszy świętej porannej przed ołtarzem św. Anny odbędzie się obrzęd poświęcenia dzieci
  • o godz. 11.45 śpiew pieśni patronalnej
  • o godz. 12.00 msza święta - mszę świętą odprawi ks. Andrzej Kroczek
  • po mszy świętej o godz. 12.00 wokół kościoła przejdzie procesja eucharystyczna
  • o godz. 16.00 msza święta

Nabożeństwo Fatimskie11 lipca 2021
Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione we wtorek - 13 lipca po mszy świętej o godz. 18.00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy5 lipca 2021
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Wznowione zostało odprawianie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwo zapraszamy w każdą środę, po mszy świętej wieczornej.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła28 czerwca 2021

We wtorek - 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 18.00. Przed mszą świętą o godz. 10.00 odprawiona będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Możliwość spowiedzi przed mszami świętymi.

Zakończenie roku szkolnego21 czerwca 2021

W piątek - 25 czerwca, o godzinie 9.00 zostanie odprawiona msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Na mszę świętą zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

Nabożeństwo Fatimskie7 czerwca 2021

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w niedzielę - 13 czerwca po mszy świętej o godz. 16.00.

Oktawa Bożego Ciała4 czerwca 2021

W dniach od 4 do 11 czerwca trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na msze święte w tych dniach. Do udziału w oktawie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po mszach świętych wokół kościoła przejdzie procesja eucharystyczna.

• W piątek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Kowalewic, Chociszewa i Mikołajewa.
  • W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Śniatowej, Starego Chrząstowa, Skórki i Gołaszyn.
  • W niedzielę procesja odbędzie się po mszy świętej o godz. 11.30.
  • W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Chrząstowa Wielkiego, Janowa, Wielkiej Wsi i Parzęczewa - ul. Łęczyckiej.
  • We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Ignacewa Folwarcznego, Ignacewa Parzęczewskiego, Ignacewa Rozlazłego, Ignacewa Podleśnego, Florentynowa, Sokolej Góry i Nowomłynów.
  • W środę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Mariampola, Radziborza, Nowej Jerozolimy, Florianek, Wytrzyszczek, Piaskowic - wsi, Piaskowic - bloków i Śliwnik.
  • W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Parzęczewa oraz tych którzy nie mogli przyjść we wcześniejsze dni Oktawy. Tego dnia podczas mszy świętej święcone będą bukiety złożone ze zbóż, ziół i kwiatów.

Boże Ciało31 maja 2021

W czwartek - 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 ulicami Parzęczewa przejdzie procesja eucharystyczna.

Nabożeństwa czerwcowe31 maja 2021

Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po mszy świętej wieczornej. W dni powszednie po mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę po mszy świętej o godz. 16.00.

Kancelaria parafialna29 maja 2021

Kancelaria parafialna jest czynna rano w godzinach od 10.00 do 12.00 i po mszach świętych wieczornych.

« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | »

Dzisiaj jest 26 czerwca 2022 roku - Trzynasta Niedziela zwykła