Oktawa Bożego Ciała12 czerwca 2020

W dniach od 12 do 18 czerwca trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na msze święte w tych dniach. Do udziału w oktawie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po mszach świętych wokół kościoła przejdzie procesja eucharystyczna.

• W piątek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Kowalewic, Chociszewa, Mikołajewa, Nowej Jerozolimy i Orły.
  • W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Śniatowej, Starego Chrząstowa, Chrząstowa Wielkiego, Skórki i Gołaszyn.
  • W niedzielę procesja odbędzie się po mszy świętej godz. 11.30.
  • W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Ignacewa Parzęczewskiego, Ignacewa Folwarcznego, Igncewa Rozlazłego, Ignacewa Podleśnego, Nowomłynów, Mariampola i Radziborza. Zapraszamy również dziewczyny przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania.
  • We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Piaskowic, Wytrzyszczek, Florianek, Ślwinik oraz z Parzęczewa - ul. Łęczyckiej, osiedla k. młyna i ul. Jasnej. Zapraszamy również chłopców przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania.
  • W środę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Wielkiej Wsi - starej i nowej części, Janowa, Mrożewic oraz z Parzęczewa - ul. Lotników, ul. Stodolnianej i ul. Ogrodowej.
  • W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Parzęczewa - ul. Mickiewicza i Pl. Kościuszki. Tego dnia podczas mszy świętej święcone będą bukiety złożone ze zbóż, ziół i kwiatów.

Boże Ciało8 czerwca 2020

W czwartek - 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 ulicami Parzęczewa przejdzie procesja eucharystyczna.

Nabożeństwa czerwcowe2 czerwca 2020

Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po mszy świętej wieczornej. W dni powszednie po mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę po mszy świętej o godz. 16.00.

Pierwsza Komunia Święta1 czerwca 2020

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę - 7 czerwca. Dzieci przystąpią do Komunii Świętej w 3 grupach, na mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 13.00.
Spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą zaplanowana jest na sobotę - 6 czerwca, od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Święto Matki Kościoła30 maja 2020

W poniedziałek - 1 czerwca przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na msze święte tego dnia, na:

• godz. 10.00 - pół godziny przed mszą świętą, śpiewane będą Godzinki
  • godz. 18.00 - zapraszamy na tą mszę świętą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania

Zniesienie limitu osób przebywających w kościele27 maja 2020

Od soboty - 30 maja, przestaje obowiązywać limit osób przebywających podczas mszy świętej w kościele, prosimy nadal o zachowywanie w kościele odległości 2 metrów od innych wiernych oraz noszenie maseczek.

Zesłanie Ducha Świętego i Rocznica Pierwszej Komunii Świętej25 maja 2020

W niedzielę - 31 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na msze święte tego dnia, na godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

Dodatkowo odprawiona będzie msza święta o godz. 13.00, na tej mszy świętej odbędzie się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
Spowiedź przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej zaplanowana jest na sobotę - 30 maja, od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Zwiększenie liczby osób przebywających podczas mszy świętej13 maja 2020

Od niedzieli - 17 maja, w kościele, podczas mszy świętej będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 10 m² powierzchni kościoła, co oznacza zwiększenie obecnie obowiązującego limitu o 50%.

Książka13 maja 2020

Zachęcamy do nabycia książki p. Dariusza Gołygowskiego pt. "Dzieje Parzęczewa do 1870 roku", będącą monografią Parzęczewa.
Publikacja liczy 375 stron.

Ksiązkę można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Nabożeństwo Fatimskie11 maja 2020

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w środę - 13 maja po mszy świętej o godz. 18.00.

Uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej4 maja 2020

Informujemy, że zgodnie z przepisami liturgicznymi, uczestnictwo we mszy świętej sobotniej wieczornej, odprawianej w naszym kościele o godz. 18.00, jest równoznaczne z uczestnictwem we mszy świętej niedzielnej. W związku z ograniczeniem liczby osób przebywających w kościele, przez miesiące maj i czerwiec, msza święta wieczorna w sobotę, będzie odprawiana według formularza niedzielnego.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski27 kwietnia 2020

W niedzielę - 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

Nabożeństwa majowe27 kwietnia 2020
Nabożeństwa majowe

Na Nabożeństwa majowe zapraszamy od 1 maja codziennie, po mszy świętej wieczorowej.

W maju, codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną, będzie można wyspowiadać się. Spowiedź możliwa również po nabożeństwie majowym.

Zmiana godziny odprawiana Mszy świętej wieczornej27 kwietnia 2020

Od 27 kwietnia do końca września bieżącego roku, msza święta wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 18.00.

« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | »

Dzisiaj jest 27 października 2021 roku