Poświęcenie krzyża27 czerwca 2022

obraz Najświętsze Oblicze Pana Jezusa W niedzielę - 3 lipca, po mszy świętej o godz. 16.00, odbędzie się poświęcenie krzyża, znajdującego się na zachodnim krańcu Parzęczewa - przy drodze na Budzynek.

Na poświęcenie krzyża i na poprzedzającą ją mszę świętą o godz. 16.00 zapraszamy w szczególności mieszkańców ul. Lotników, Stodolnianej i Ogrodowej.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła27 czerwca 2022

W środę - 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 18.00.

Na mszę świętą o godz. 10.00 zapraszamy ludzi chorych i cierpiących. W czasie tej mszy świętej ksiądz udzieli sakramentu namaszczenia chorych. Po mszy świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu - każdy chory otrzyma indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Możliwość spowiedzi pół godziny przed mszą świętą.

Zakończenie roku szkolnego20 czerwca 2021

W piątek - 24 czerwca, o godzinie 9.00 zostanie odprawiona msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Na mszę świętą zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

Oktawa Bożego Ciała15 czerwca 2022

W dniach od 17 do 23 czerwca będzie trwała Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na msze święte w tych dniach. Do udziału w oktawie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po mszach świętych wokół kościoła przejdzie procesja eucharystyczna.

• W piątek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Skórki, Gołaszyn, Śniatowej, Starego Chrząstowa i Chrząstowa Wielkiego.
  • W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Kowalewic, Orły, Pustkowej Góry, Mikołajewa i Nowej Jerozolimy.
  • W niedzielę procesja odbędzie się po mszy świętej o godz. 11.30.
  • W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Ignacewa Folwarcznego, Ignacewa Parzęczewskiego, Ignacewa Rozlazłego, Ignacewa Podleśnego, Mariampola, Sokolej Góry, Nowomłynów, Florentynowa i Anastazewa.
  • We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Chociszewa, Radziborza, Florianek, Wytrzyszczek, Piaskowic(bloków i wsi) i Śliwnik.
  • W środę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Mrożewic, Wielkiej Wsi, Janowa i Parzęczewa.
  • W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy również tych którzy nie mogli przyjść we wcześniejsze dni Oktawy. Tego dnia podczas mszy świętej święcone będą bukiety złożone ze zbóż, ziół i kwiatów. W czasie mszy świętej zbierana będzie taca na rzecz Caritasu - na wypoczynek wakacyjny dla biednych dzieci.

Boże Ciało13 czerwca 2022

W czwartek - 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 przejdzie procesja eucharystyczna.
W tym roku procesja eucharystyczna przejdzie ulicą Mickiewicza.

Nabożeństwo Fatimskie12 czerwca 2022
Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w poniedziałek - 13 czerwca po mszy świętej o godz. 18.00.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Pierwsza Komunia Święta8 czerwca 2022

W niedzielę - 12 czerwca przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy na msze święte tego dnia, na godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się o godz. 11.00. Spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą zaplanowana jest na sobotę - 11 czerwca, od godz. 10.00 do godz. 13.00.

Święto Matki Kościoła4 czerwca 2022

W poniedziałek - 6 czerwca przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na msze święte tego dnia, na godz. 10.00 i 18.00.

Zesłanie Ducha Świętego i Rocznica Pierwszej Komunii Świętej30 maja 2022

W niedzielę - 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na msze święte tego dnia, na godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

Na mszy świętej o godz. 11.30, odbędzie się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
Spowiedź przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej zaplanowana jest na piątek - 3 czerwca, od godz. 16.00 do godz. 18.00.

Odwołane msze święte23 maja 2022

W niedzielę - 29 maja, odwołane zostały msze święte odprawiane o godz. 11.30 i 16.00. Tego dnia będzie odprawiona tylko jedna msza święta - o godz. 9.00.

W związku z odwołaniem mszy świętych, w sobotę - 28 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta jako msza niedzielna. Uczestnictwo w tej mszy świętej, oznacza spełnienie obowiązku uczestniczenia we mszy świętej w niedzielę.

Przyczyną odwołania mszy świętych jest wyjazd Ks. Proboszcza do rodzinnej parafii do Inowłodza, w związku z odbywającą się tam Prymicją.

Nabożeństwa majowe w Nowej Jerozolimie16 maja 2022
Nabożeństwa majowe w Nowej Jerozolimie

W niedzielę - 22 maja, o godz. 20.00, przy Grocie Wdzięczności w Nowej Jerozolimie odprawione zostanie Nabożeństwo majowe, na które zapraszamy. Nabożeństwo odprawi Ks. Proboszcz. Nabożesńtwo zostanie odprawione w związku z 20. rocznicą budowy Groty Wdzięczności.

Nabożeństwo Fatimskie9 maja 2022
Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w piątek - 13 maja po mszy świętej o godz. 18.00.

« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | »

Dzisiaj jest 25 lutego 2024 roku - II Niedziela Wielkiego Postu